3D cover kniha NÁJDI SVOJ JOB

KNIHA, KTOREJ CENU URČÍŠ TY!

AUDIOKNIHA - NÁJDI SVOJ JOB

Hľadáš prácu a stále sa nedarí? Nevieš kde môžeš robiť chyby? Potrebuješ inšpiráciu a niekoho, kto by ti s tým všetkým pomohol? Áno? Tak čítaj alebo počúvaj knihu NÁJDI SVOJ JOB! Poďakuješ mi neskôr.

AKO SA TO ZAČALO...

Volám sa Jakub Hulín a dnes pomáham (nie len) absolventom zvýšiť hodnotu a naštartovať ich kariéru. Inak povedané, pomáham ľuďom k podpisu pracovnej zmluvy. Sám poznám ten sladký pocit z ukončenia štúdia, ale aj ten neistý, a zároveň vzrušujúci pocit z neznáma. Vyštudoval som Technickú univerzitu vo Zvolene a po ukončení výšky som sa musel (veľmi nerád) vzdať statusu študent. O hľadaní práce, pohovoroch alebo správnom životopise som nevedel vôbec nič. Robil som veci "pokus-omyl" a na všetko som prichádzal samo štúdiom alebo reálnou skúsenosťou.

Ak ťa naozaj zaujíma môj príbeh kľudne si ho (neskôr) prečítaj TU. Čo je, ale naozaj dôležitejšie ako môj príbeh (plný pádov a vzostupov) je povedať ako dokážem byť prínosom pre teba.

Prišiel som na to, že ma baví uchádzať sa o prácu. Čo? Tebe šibe? No nie. Naozaj! Mňa baví byť uchádzačom. Pamätám si, že som sa dostal do štádia, kedy som bol pripravený na všetky otázky a začal som si vyberať ja. Znamená to, že dokážeš vyhrať každý pohovor? To rozhodnie nie!!! Niekedy som si bol príliš istý, že pohovor vyhrám a nestalo sa tak. Paradoxne na iných pohovoroch kde som sa cítil ako "outsider" ma veselo posúvali do dalších kôl. Avšak po niekoľkých rokoch (áno je to už nejaký piatok) som prišiel na vlastný recept. 

Čo ťa na tom môže baviť? Najviac ma baví tvoriť. Je to kreatívna práca. Každý životopis, motivačný list alebo stratégia je iná a jedinečná. Baví ma premýšlať nad tým, čo ľudia na druhej strane potrebujú, ako im to ponúknuť a ako zachytiť ich pozornosť. Baví ma ten proces, ktorý väčšina ľudí naznáša. 

No jasné. Jeden z ďalších kariérnych expertov, ktorých je plný internet. Bŕŕŕŕ. Sám som už alergický na samozvaných expertov a nikdy som to o sebe netvrdil. Čo by ťa však mohlo zaujímať je, že sa mi podarilo spolupracovať so spoločnosťou Profesia (poslal som im životopis a bol som aj na pohovore) a tiež som vyhral "assesment centrum" v spoločnosti Grafton (najväčšej personálnej agentúre na Slovensku) kde som pracoval ako Recruiter na oddelení "Engineeringu". Skvelé na tom je, že mám skúsenosť aj z opačnej strany stola, kedy som pohovory viedol. Ak sa stále rozhoduješ, skús si prečítať, čo o mne hovoria ľudia, ktorým som už pomohol

A ty sa  stále pýtaš: Tak teda ako mi vieš pomôcť?

Opýtam sa taraz ja. "Potrebuješ sa zorientovať na trhu práce? Nevieš ako zaujať? Chcel by si mať "fresh CV-íčko", ale nie si počítačovo zdatný? Čaká ťa pohovor, ktorý túžiš vyhrať, ale netušíš ako na to? Aspoň 1x Áno? Napíš mi s čím potrebuješ pomôcť a spoločne určite nájdeme riešenie". Konzultácia životopisu a motivačného listu je nezáväzná a bezplatná.