STIAHNI SI E-BOOK ZDARMA:

CV ŤAHÁK - AKO NA ŽIVOTOPIS

Obsahuje tvoj životopis informácie, ktoré hľadajú personalisti alebo je plný vaty? Zisti ako vytvoriť životopis, ktorý bude pozvánkou na pohovor. 

MÔJ PRÍBEH

Volám sa Jakub Hulín a vyštudoval som Technickú univerzitu vo Zvolene. Tam sa všetko začalo. Po ukončení výšky som sa musel (veľmi nerád) vzdať statusu študent. O hľadaní práce, pohovoroch alebo správnom životopise som nevedel vôbec nič. Robil som veci "pokus-omyl" a na všetko som prichádzal samo štúdiom alebo reálnou skúsenosťou. Po škole som mal jasnú predstavu, že chcem pracovať v Bratislavskom regióne. Tam som hľadal prácu a po absolvovaní niekoľkých neúspešných pohovoroch sa mi naskytla príležitosť pracovať na strednom Slovensku. Keďže to bola veľmi zaujímavá ponuka, povedal som si, že kvôli skúsenostiam to vezmem. Tiež som uvažoval, že mi tento job dopomôže dostať sa tam, kde som chcel byť. Neskôr sa tak aj stalo. Naučil som sa mnoho vecí a získal skúsenosti na nezaplatenie. Po roku som si povedal stačilo, dvíham kotvu a naberám kurz Bratislava.

Ešte kým mi trval pracovný pomer, usilovne som novú pracovnú príležitosť vyhľadával. Súhrou okolností sa stalo, že som ostal nezamestnaný šesť mesiacov. Pol roka intenzívneho hľadania práce bol celkom náročný proces a čím bol čas nezamestnanosti dlhší, tým sa všetko zdalo horšie. Vždy, keď sa ma niekto známy opýtal, ako som dopadol na pohovore, moja reakcia bola "zatiaľ neviem, ale ak ma neprijali, určite o tom napíšem knihu". Zistil som, že ma bavilo byť uchádzačom. Dostal som sa do štádia, kedy som bol pripravený na všetky otázky a začal som si vyberať ja. Nakoniec sa mi podarilo dostať sa tam, kde som chcel vždy pracovať. Bola to Švédska spoločnosť IKEA. Trvalo mi to presne 1 rok a 8 mesiacov. Ak chceš vedieť detaily mojej cesty plnej pádov a vzostupov, klikni sem alebo na tlačítko nižšie.

Čo som však netušil, bolo, že moje nie celkom pozitívne obdobie života mi neskôr vnikne myšlienku na realizáciu tohto projektu.

Hlavným dôvodom vzniku projektu Mladý Inžinier bola moja chuť vytvoriť niečo zmysluplné. Niečo, čo by prinášalo ľudom hodnotu. Povedal som si, že môžem pomôcť ostatným, keď s nimi budem zdieľať moje skúsenosti. Preto vznikol tento projekt, web a blog.

Dnes viem, že môžeme robiť čokoľvek, čo chceme. Nezáleží na tom, čo sme študovali, odkiaľ pochádzame alebo aké máme kariérne pozadie. Dôležité je, ako veľmi to chceme a čo sme ochotní pre to urobiť.

"Dajte vesmíru vedieť, čo chcete, choďte si za tým a nestarajte sa ako sa to stane".  – Jim Carrey –