6 silných dôvodov prečo musíš mať profil na LinkedIn

Poznáš LinkedIn? Ja som ho ešte na výške nepoznal, ale to už je 6 rokov späť. Keď som objavil túto sociálnu sieť, bolo to pre mňa jedno ohromné WAU. Zrazu sa otvorili obrovské dvere možností. Vyplnil som si profil a okamžite som začal sledovať svetové firmy, v ktorých by som chcel pracovať. LinkedIn je najväčšia profesionálna sociálna sieť, kde si môžeš nájsť prácu alebo si práca nájde teba.

Vieš prečo by si sa mal okamžite zaregistrovať a vytvoriť si profil? Tu máš 6 silných dôvodov:

1LINKEDIN DNES POUŽÍVA PRAVDEODOBNE KAŽDÝ PERSONAISTA 

Personalisti cez LinkedIn intenzívne hľadajú ľudí. Ak zodpovedáš ich vyhľadávacím kritériám, dokážu ťa nájsť a prácu ti jednoducho ponúknuť. Sám som už dostal niekoľko pracovných ponúk a to som si prácu aktívne nehľadal.

2# KONTAKTY

Tvoríš si vlastnú profesionálnu sieť kontaktov. Spájaj sa s ľuďmi z celého sveta, ktorí majú rovnaké vzdelanie, profesijne zameranie alebo podobnú kariéru. Ak by sa ti náhodou niekedy stalo, že prídeš z hocakého dôvodu o prácu, čím je tvoja sieť kontaktov väčšia a kvalitnejšia, tým je vyššia pravdepodobnosť, že prácu opäť rýchlo získaš.

3# REFERENCIE A ODPORÚČANIA

Referencie a odporúčania je úžasná funkcia LinkedIn-u a keby si chcel len jeden dôvod, toto je práve ten, kvôli ktorému sa ti oplatí mať profil. Ak máš osobné referencie sú tvojou obrovskou výhodou pri výberovom procese, pretože budujú tvoj kredit. Dnes už nemusíš uvádzať do životopisu kontaktné údaje osôb, ktoré na teba v prípade potreby referencie podajú. Stačí keď ich raz požiadaš, aby ti referenciu napísali na tvoj profil. V profile ich budeš mať zhromaždené a už nikdy viac nemusíš prosiť toho istého človeka, o tú istú láskavosť. Do životopisu stačí len jednoducho uviesť odkaz na tvoj profil. Požiadať o referenciu môžeš napr. spolužiaka, profesora, súčasného alebo bývalého kolegu, nadriadeného, klienta, atď.

4BUDUJEŠ SI OSOBNÚ ZNAČKU A DÔVERU 

LinkedIn je platforma, kde si dokážeš jednoducho zhromaždiť všetky dôležité údaje o sebe. Portfólio, výsledky, úspechy, kurzy, certifikáty, referencie a pod. Tvoj profil je tvoja internetová reklama na TEBA. Je to tvoj osobný billboard.

5# ONLINE REPUTÁCIA

Ak si budeš hľadať prácu, buď si istý, že personalisti preženú tvoje meno cez Google a zistia si, čo o tebe hovorí internet. Jednou z vecí, ktoré sa im určite zobrazia sú tvoje profily na sociálnych sieťach. Z tohto dôvodu maj svoj LinkedIn profil nastavený tak, aby boli o tebe dostupné všetky dôležité informácie. Pokiaľ sa nechceš prezentovať aj ostatnými profilmi na sociálnych sieťach, nastav si svoje súkromie prísnejšie.

6# LINKEDIN JE MIESTO PRÍLEŽITOSTÍ

Si študent alebo absolvent a nemáš pracovné skúsenosti? Aj tak si vytvor svoj profil. Sleduj veľké zahraničné firmy, ktoré ponúkajú príležitosti na stáže, záverečné práce alebo spoluprácu na projektoch. LinkedIn jej ďalším zdrojom s aktuálnymi pracovnými ponukami, ku ktorým sa možno inak nedostaneš.

Ak ešte nemáš svoj profil, vieš, čo máš teraz urobiť? Daj o sebe svetu vedieť, klikni sem a vytvor si ho.  Ak už svoj profil máš, skontroluj aký má status a skús ho ešte vylepšiť.

 

Zdroj fotky: https://c1.staticflickr.com/9/8328/8148014478_ba236487b4_b.jpg

Jakub Hulín
Je autorom projektu Mladý Inžinier. Verí, že každý môže robiť, to po čom túži. "Nezáleží na tom, čo sme študovali, odkiaľ pochádzame alebo aké máme kariérne pozadie. Dôležité je, ako veľmi to chceme a čo sme ochotní pre to urobiť".
Komentáre
 • ebook zdarma AKO NA ŽIVOTOPIS - mladynzinier.sk
 • 10 otázok na pohovore
 • ODBER NOVINIEK

  Zaujíma ťa téma kariéry? Prihlás sa na odber. Nemusíš sa báť. Mailbox ti určite nevybuchne :D Raz za čas sa pripomeniem, čo je nové.

 • NAJČÍTANEJŠIE BLOGY
 • AUTOR BLOGU

  Jakub Hulín
  Volám sa Jakub Hulín a vítam ťa na blogu Mladý Inžinier. Na mieste, kde pomáham (nie len) študentom a absolventom naštartovať kariéru.

 • AKTUÁLNE ČÍTAM